Powerbank to zewnętrzna bateria, bez której obecnie nie potrafią wyobrazić sobie życia użytkownicy wielu różnorodnych urządzeń mobilnych. Dzięki powerbankowi możemy ładować choćby nasze smartfony. Oczywiście powerbanki służą również do ładowania laptopów, czy też konsol do gier.
Kto wymyślił powerbank?
Choć obecnie to urządzenie jest dość powszechnie stosowane, to nie wszyscy do końca zdają sobie sprawę z tego, jakie były jego początki. Kto wymyślił powerbank? Jaka firma stoi za tym niezwykle przydatnym urządzeniem?
Choć pierwsze modele powerbanków pojawiały się już w pierwszej dekadzie XXI wieku, to za pierwowzór modeli użytkowanych obecnie należy przede wszystkim wskazać powerbank wynaleziony przez firmę Technocell w 2010 roku. Ten pierwotny powerbank nazywał się Battle Boost.
Powerbank – jak działa?
Powerbank można określić jako baterię, którą można wielokrotnie ładować. Akumulatory, na których oparta jest zasada działania powerbanku, mają możliwość gromadzenia energii i przekazywania jej innym urządzeniom dzięki wbudowanym w powerbank portom USB.
Powerbank – jak używać?
Pierwszą czynnością jaką należy wykonać jest sprawdzenie, czy powerbank jest naładowany. Jeśli nie – dzięki portom USB można podłączyć ładowarkę, która zasili akumulatory. Gdy powerbank zostanie naładowany, przez te same porty USB można podłączyć urządzenia, które chcemy naładować dzięki powerbankowi.
Powerbank – jak długo ładować?
Czas pełnego naładowania akumulatora powerbanku uzależniony jest od jego pojemności. Jednak w większości przypadków czas ładowania powerbanku nie powinien być dłuższy niż trzy godziny.
Ile czasu trzyma powerbank?
To, na ile czasu starczy nam powerbank zanim się rozładuje uzależnione jest od tego, jakie urządzenia zamierzamy nim zasilić. Jednak dla uogólnionego zobrazowania na ile powinien starczyć przeciętny powerbank, to powinien on być w stanie naładować nam od dwóch do trzech razy telefon nim całkowicie się rozładuje.
Powerbank – gdzie kupić?
Miejsc, gdzie można kupić powerbanki jest wiele, na pewno znajdzie się je w sklepach z elektroniką, ale coraz częściej pojawiają się nawet w większych marketach spożywczych.
Kiedy powerbank trzeba wyrzucić?
Powerbank, jak każde urządzenie elektroniczne ulega zużyciu. Kiedy zaobserwuje się sytuację, że powerbank nie jest w stanie osiągnąć pełnego bądź satysfakcjonującego poziomu naładowania, warto zastanowić się nad jego wyrzuceniem. Inną sytuacją, która sprawia, że powerbank należy zutylizować jest spuchnięcie baterii. Taki efekt prowadzi do szybszego rozładowywania się akumulatora, a w najgorszym wypadku może spowodować nawet wybuch baterii w powerbanku.
Gdzie wyrzucić powerbank?
Zużytego powerbanka absolutnie nie wolno wyrzucać do pobliskiego kontenera na odpady zmieszane. Powerbank, który chcemy zutylizować, należy zanieść do pobliskiego sklepu RTV-AGD, który ogłasza zbiórkę takich produktów bądź do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
Gdzie naprawić powerbank?
Co niektórzy mogą pokusić się o samodzielne próby naprawy powerbanka, gdyż istnieje wiele stron internetowych z poradnikami jak tego dokonać. Jeśli jednak chce się zaoszczędzić czas i oddać zepsuty powerbank w odpowiednie ręce, można zwrócić się do punktu serwisującego elektronikę użytku osobistego.
Gdzie przewozić powerbank w samolocie?
Powerbanki, szczególnie te zawierające baterię litowo – jonową, powinny być przewożone w bagażu podręcznym. By zminimalizować ryzyko zapalenia się baterii, warto włożyć powerbank do szczelnie zamkniętego woreczka strunowego.
Jak sprawdzić czy powerbank jest naładowany?
Większość powerbanków nowoczesnej technologii posiada zestaw diod informujących użytkownika o tym, na jakim poziomie została naładowana bateria. Niektóre powerbanki posiadają jedną diodę, która zapala się w momencie pełnego naładowania akumulatora, natomiast bardziej zaawansowane sprzęty posiadają parę diod, które wskazują odpowiedni zakres naładowania.
Jaki powerbank?
Decydując się na zakup powerbanka należy zastanowić się, w jakich miejscach będziemy go najczęściej wykorzystywać. Jeśli przymierzamy się do zakupu w celu używania go na codzienne wyjścia z domu, jako awaryjne źródło energii, w zupełności wystarczy powerbank wyposażony w baterię litowo-jonową.
Innym rozwiązaniem jest zakupienie powerbanka o akumulatorze litowo-polimerowym, który charakteryzuje się krótszym czasem ładowania w stosunku do powerbanka z baterią litowo-jonową.
Oprócz podziału powerbanków z uwagi na rodzaj baterii istnieją różne typy powerbanków z uwagi na udogodnienia, przykładowo powerbanki solarne, które ładują się dzięki wystawieniu na słońce.
Jaki powerbank do samochodu?
Im większa pojemność powerbanku, tym lepiej, szczególnie jeśli został zakupiony w celu używania go w samochodzie. Najrozsądniejszą opcją jest zainwestowanie w powerbank o pojemności minimum 6000 mAh.
Jaki powerbank solarny?
Decydując się na zakup powerbanku solarnego należy zastanowić się, czy zależy nam także na dodatkowych udogodnieniach. Istnieją powerbanki solarne, które dysponują latarką lub nawet zapalniczką. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie szczególnie miłośnikom pieszych wędrówek, czy wspinaczek górskich.
Kupując solarny powerbank warto zainwestować w opcję, która oprócz paneli solarnych posiada także port USB, dzięki czemu jest się w stanie szybciej naładować powerbank jeśli istnieje możliwość podłączenia go do konwencjonalnego źródła zasilania.
Poniżej zamieszczamy zestaw kilku powerbanków solarnych wartych uwagi:
Jaki powerbank do laptopa?
Aby zasilić laptopa nie wystarczy zwykły powerbank, którym zasila się telefon komórkowy. Powerbank do laptopa powinien cechować się pojemnością co najmniej 10 000 mAh, jednak najbezpieczniejszą opcją jest wybór takiego powerbanku, który posiada akumulator o pojemności 20 000 mAh lub więcej.
Power bank – jaki akumulator?
Zazwyczaj powerbanki starczają na dwa bądź trzy naładowania telefonu komórkowego, co odpowiada pojemności około 6000 mAh. Jednak jeśli zależy nam na zasileniu większych gabarytowo sprzętów elektronicznych, powinniśmy zainwestować w powerbank o akumulatorze co najmniej 10 000 mAh.
Jaki powerbank w góry?
Niektóre wycieczki górskie potrafią trwać wiele godzin lub nawet dni, dlatego na podróże górskie najlepiej jest wybrać powerbank o sporej pojemności, przykładowo 10 000 mAh.
Oprócz pojemności, warto zdecydować się na opcję z panelami solarnymi, które umożliwią zasilenie powerbanka w sytuacji, gdy nie będzie dostępu do konwencjonalnego źródła energii.
Często solarne powerbanki wyposażone są w latarkę, która może być niezwykle pomocna na górskich wycieczkach. Dobrym wyborem jest powerbank z latarką, która posiada dodatkową opcję wysyłania świetlnego sygnału SOS.
Jaki powerbank bezprzewodowy?
Prężnie rozwija się rynek bezprzewodowych powerbanków. Jest to bardzo wygodna opcja, gdyż zabierając ze sobą powerbanka nie trzeba myśleć o wzięciu również kabla zasilającego.
Jedyną uwagą przy zakupie powerbanka indukcyjnego jest to, że należy dokładnie sprawdzić, czy dany model będzie odpowiedni do rodzaju telefonu komórkowego.
Jaki powerbank Quick Charge?
Taki powerbank cechuje się ekspresowym tempem ładowania urządzeń. Na rynku króluje Redmi Fast Charger Powerb Bank, którego niewątpliwą zaletą jest stosunkowo niska cena. Samsung EB-U3300XJ to również powerbank typu Quick Charge, który dodatkowo jest bezprzewodowy i cechuje się dużą pojemnością.
Jaki powerbank Fast Charge?
Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro to powerbank Fast Charge, który cechuje się niezwykle elegancką obudową.
Inną propozycją plasującą się wysoko wśród powerbanków typu fast charge jest opcja Baseus Mini JA. Jest to powerbank o pojemności 30000 mAh, który sprawdzi się doskonale na dłuższe podróże.
Jaki powerbank do wideorejestratora?
Doskonałym wyborem będzie powerbank Huawei AP08Q o pojemności 10000 mAh, którego zdecydowanym atutem jest obecność złącza USB typu C. Ten fakt sprawia, że wideorejestrator podpięty pod ten model powerbanka naładuje się zdecydowanie szybciej niż gdyby został zasilony przez standardową wersję powerbanka.
Jaki powerbank do GoPro?
Zapotrzebowanie na powerbanki zasilające kamery GoPro było tak duże, że powstał przeznaczony głównie do tego celu powerbank GoPro Portable Power Pack. Ten model ma możliwość ładowania kamery z natężeniem 1,5A, co jest maksymalną wielkością natężenia, z jaką można ładować kamery GoPro.
Jaki powerbank indukcyjny?
Powerbank indukcyjny umożliwia bezprzewodowe ładowanie sprzętów, czyli bez konieczności podpinania pod urządzenie kabla zasilającego. Jest to niezwykła wygoda dla użytkownika. Wśród dostępnych na rynku produktów tego typu warto zainwestować w powerbank marki Samsung Wireless Battery Pack. Jednak należy mieć na uwadze, iż nie każdy powerbank indukcyjny będzie w stanie zasilić każdy rodzaj sprzętu elektronicznego. Przykładowo, wymieniony Samsung Wireless Battery Pack nadaje się do bezprzewodowego ładowania Galaxy S10e, S10, S10+ lub Galaxy Watch Active.
Jaki powerbank do kamizelki?
Najczęściej do zasilania podgrzewanej kamizelki wystarczy każdy uniwersalny powerbank, który jednak powinien mieć wyjście USB 2 A. Przy wyborze powerbanka do kamizelki istnieje zasada dotycząca praktycznie każdego urządzenia – im szybciej chcemy mieć naładowaną kamizelkę, tym większej pojemności powinna być bateria naszego powerbanka.
Jaki mocny powerbank?
W rankingu najlepszych i najmocniejszych powerbanków wysoką pozycję zajmuje powerbank Baseus o pojemności 8000 mAh. Bez problemu naładuje się nim telefon komórkowy w ekspresowym tempie, a jego niezwykłą zaletą są trzy wyjścia, dzięki którym możliwe jest podłączenie jednocześnie trzech urządzeń. Mocnym powerbankiem jest również Redmi Fast Charger Powerb Bank, który wykazuje się dużą pojemnością, która umożliwia zasilanie nawet większych urządzeń elektronicznych.
Jaki mały powerbank?
Małe powerbanki sprawdzają się idealnie w sytuacji, gdy chcemy go schować do kieszeni i nie dysponujemy dużą ilością dodatkowego miejsca. Małe gabaryty powerbanka są zdecydowanym atutem, a do tego typu sprzętu należy między innymi Baseus mały powerbank o pojemności 10000mAh. W tym wypadku producentom udało się połączyć małe gabaryty z pokaźną pojemnością akumulatora, wobec czego ta pozycja powinna trafić w gusta większości użytkowników. Innym ciekawym rozwiązaniem będzie z pewnością Remax Repower, który jest bardzo poręczny.
Jaki powerbank żeby naładować telefon?
Jeśli zależy nam na jednorazowym naładowaniu smartfona, powinniśmy być usatysfakcjonowani powerbankiem o pojemności do 4000mAh. Natomiast powerbanki o wyższej pojemności rzędu 6000mAh umożliwiają podwójne naładowanie telefonu komórkowego lub naładowanie tabletu do połowy. Powerbanki z akumulatorami do 10000mAh pozwalają czterokrotnie zasilić komórkę oraz jednokrotnie naładować tablet do pełna.
Jaki powerbank do tabletu?
Szukając odpowiedniego powerbanka do tabletu powinniśmy szczególną uwagę zwracać na pojemność baterii. Powerbank o pojemności około 10000mAh umożliwi jedno pełne naładowanie tabletu, dlatego jeśli zależy nam na wielokrotnej możliwości zasilenia tabletu powinniśmy celować w powerbanki o pojemności większej niż 10000mAh.
Jaki powerbank do uruchomienia samochodu?
Powerbank przeznaczony do uruchomienia samochodu powinien cechować się pojemnością większą niż 6000mAh. Dodatkowo, dobrą decyzją będzie zaopatrzenie się w powerbank wyposażony w klemy do akumulatora, co pozwala podpiąć powerbank do samochodu i spowodować jego rozruch.
Ile kosztuje powerbank do telefonu?
Ceny powerbanków są najróżniejsze. Takie o mniejszej pojemności i wolniejszym czasie ładowania można znaleźć już w okolicach trzydziestu złotych. Natomiast istnieją również powerbanki, które osiągają pułapy cenowe w okolicach tysiąca złotych.
Jaki powerbank do 100 zł?
Na liście najlepszych powerbanków do granicy cenowej 100 zł widnieje powerbank Forever Core TB10LCB 10000mAh w kolorze czarnym, który można kupić już za 79zł. Nieco droższą opcją, jednak nadal pozostającą w podanych widełkach cenowych jest Baseus PPJAN-C02 Mini JA 30000mAh w kolorze białym, który bez problemu kupi się za 99zł.
Jaki powerbank do 200 zł?
W rankingach najlepszych modeli powerbanków do 200 zł widnieją na przykład Xiaomi Power Bank Mi Redmi o pojemności 20000mAh bądź Powerbank Baseus Mini Ja 30000 mAh. Obie pozycje można kupić za mniej niż 200zł.
Powerbank – jaka pojemność?
Pojemność powerbanku powinno dobierać się pod sprzęt jaki będziemy tym powerbankiem najczęściej zasilać. Jeśli zamierzamy powerbankiem ładować telefon komórkowy, pojemność około 6000mAh powinna być odpowiednia. Natomiast do większych sprzętów, typu tablet, warto zainwestować w powerbank o pojemności powyżej 10000mAh.
Ile powerbank powinien miec mah?
Powerbank powinien mieć tyle mAh, ile wymaga tego sprzęt, który nim zasilamy. Naładowanie telefonu komórkowego wymaga powerbanku o niższym parametrze mAh niż na przykład tablet.
Dlaczego powerbank nie ładuje się?
Powerbank, jak każdy sprzęt elektroniczny ulega zużyciu. Przyczyną nieładowania się powerbanka może być właśnie zużycie ze względu na sporą ilość ładowań i rozładowań akumulatora. Innym wytłumaczeniem może być zepsute gniazdo USB w powerbanku, przez które kabel zasilający nie może zostać odpowiednio wpięty.
Dlaczego powerbank nie działa?
Przyczyną zepsucia się powerbanka może być jego zużycie – akumulator nie jest w stanie się w pełni naładować i zdecydowanie szybciej ulega rozładowaniu. Im częściej użytkuje się powerbank, tym szybciej może nadejść sytuacja, że całkowicie przestanie działać. Innym wytłumaczeniem może być zepsucie się gniazda USB, przez co powerbank nie może zostać podłączony odpowiednio do kabla zasilającego. W tej sytuacji powerbank się nie ładuje i przestaje działać.
Dlaczego powerbank nie ładuje telefonu?
Przyczyny należy szukać w powerbanku bądź w telefonie. Taka sytuacja może być spowodowana niełączeniem się kabla ze stykami powerbanka lub stykami gniazda w telefonie. Może być również tak, że pojemność powerbanka jest zbyt mała na to, aby w pełni naładować telefon komórkowy.
Dlaczego powerbank nie ładuje laptopa?
Do takiej sytuacji często dochodzi w momencie, w którym pojemność powerbanka jest zbyt mała na to, by móc zasilić laptopa. Inną możliwością jest zużycie się akumulatora powerbanka. Warto sprawdzić, czy powerbank jest w stanie naładować mniejszy sprzęt elektroniczny, dzięki czemu można się dowiedzieć, czy problem leży faktycznie po stronie zbyt małej pojemności baterii.