7 istotnych czynników do rozważenia przy zakupie odkurzacza

0
300
7 istotnych czynników do rozważenia przy zakupie odkurzacza

Obsługa odkurzacza jest dla Ciebie uciążliwa? Szukasz czegoś, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i energię podczas sprzątania domu? Czy chcesz odkurzacz, który ma niskie koszty utrzymania i jest wystarczająco kompaktowy, aby przechowywać go w kącie, gdy nie jest używany? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań jest twierdząca, to odkurzanie może nie być najbardziej obciążającą częścią Twojego dnia. Jednak zakup odkurzacza nie jest tak prosty, jak się wydaje. Jest kilka rzeczy do rozważenia przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Przyjrzyjmy się kilku wskazówkom.

Określenie wymagań dotyczących czyszczenia

Pierwszym krokiem przy zakupie odkurzacza jest określenie Twoich wymagań dotyczących sprzątania. Czy szukasz odkurzacza do sprzątania małego mieszkania czy dużego domu z dywanami od ściany do ściany? Jak często będziesz sprzątać? Czy będziesz sprzątać zwierzęta domowe lub zabawki dzieci? Wszystkie te czynniki określą rodzaj odkurzacza, który musisz kupić. Na przykład, jeśli masz duży dom z dywanami od ściany do ściany, najlepszym wyborem będzie odkurzacz pionowy. Z drugiej strony, jeśli masz małe mieszkanie i będziesz często sprzątać, bardziej efektywnym wyborem będzie odkurzacz kanister.

Zdecyduj o budżecie

Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji o budżecie. Ile jesteś w stanie wydać na odkurzacz? Jak wszystko, odkurzacze są w szerokim zakresie cen. Są takie, które są tak niskie jak 30 dolarów, podczas gdy inne mogą kosztować kilka tysięcy dolarów. Chociaż wydawanie mniej na odkurzacz jest zawsze dobre, nie zaleca się kupowania najtańszego modelu dostępnego na rynku. Tanie odkurzacze nie są trwałe i nie zapewnią tego samego poziomu czyszczenia, co drogie jeden by.

Odkurzacz przewodowy czy bezprzewodowy?

Odkurzacz bezprzewodowy to doskonały wybór dla osób, które mają małe domy, podłogi z twardego drewna i dywany. Ponieważ jednak nie mają one przewodu, nie są zalecane do sprzątania dużych przestrzeni. Odkurzacz przewodowy jest lepszym wyborem dla osób, które muszą sprzątać duże powierzchnie, dywany lub grube wykładziny. Należy jednak pamiętać, że im dłuższy przewód, tym wolniej odkurzacz będzie sprzątał.

Odkurzacz pionowy, kanister czy robot?

Istnieją trzy rodzaje odkurzaczy – pionowe, kanistry i roboty. Wszystkie trzy rodzaje mają swoje wady i zalety i najlepiej nadają się do konkretnych zastosowań związanych z czyszczeniem.

Odkurzacze stojące – Jest to najczęściej spotykany typ odkurzacza i jest idealny do czyszczenia dużych powierzchni z grubymi dywanami. Chociaż można używać odkurzacza stojącego do czyszczenia podłóg z twardego drewna, nie jest to najlepszy wybór dla tego typu podłóg, ponieważ rolka szczotki wewnątrz głowicy odkurzacza nie jest przystosowana do takich powierzchni.

Odkurzacze kanistrowe – najlepiej nadają się do czyszczenia podłóg z twardego drewna i są również idealne do czyszczenia małych powierzchni, takich jak kuchnia z grubymi dywanami.

Roboty sprzątające – najlepiej nadają się do czyszczenia małych powierzchni, takich jak podłogi z twardego drewna, dywany, a nawet tapicerka. Są doskonałe w zasysaniu sierści zwierząt domowych, zbyt.

Szukasz konkretnej marki?

Obecnie na rynku jest wiele modeli odkurzaczy różnych marek. Może być trudno poruszać się wśród różnych dostępnych opcji i podjąć ostateczną decyzję, który z nich kupić. Jeśli masz na myśli określone marki, zakup odkurzacza może być łatwiejszy. Należy jednak pamiętać, że przy zakupie odkurzacza marka nie jest tak ważna, jak wybrany model. Chociaż możesz być wiernym fanem Dysona, powinieneś zauważyć, że Dyson nie produkuje odkurzaczy. To samo dotyczy Hoovera, Miele i innych.

Rozmiar wylotu powietrza

Rozmiar wylotu powietrza w odkurzaczu jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Rozmiar wylotu powietrza wskazuje moc silnika odkurzacza. Im większa moc, tym lepsze ssanie odkurzacza. Jeśli masz grube dywany, powinieneś kupić odkurzacz o dużej mocy. Jeśli jednak masz twarde podłogi, powinieneś kupić model o niższej mocy, ponieważ będzie on mniej skuteczny na dywanach niż odkurzacz o wyższej mocy.

Szczotki obrotowe

Obracające się szczotki w odkurzaczu zasysają brud. Szczotki w odkurzaczu są wyposażone we włosie, które z czasem osadza się na nim brud. Gdy włosie jest wypełnione brudem, nie wykonuje już tak dobrej pracy przy zasysaniu brudu, jak wtedy, gdy było nowe. Istnieją odkurzacze z obrotowymi szczotkami i odkurzacze ze szczotkami do odkurzania. Należy pamiętać, że odkurzacz z obrotową szczotką nie jest idealny do podłóg z twardego drewna. Natomiast odkurzacze ze szczotkami do odkurzania są idealne do takich powierzchni.

Oto kilka często zadawanych pytań związanych z odkurzaczami:

Jaki odkurzacz jest najlepszy do podłóg z twardego drewna?

To zależy od rodzaju odkurzacza, którego szukasz. Jeśli szukasz odkurzacza kanałowego, do podłóg z twardego drewna idealny będzie odkurzacz bezprzewodowy. Jeśli szukasz odkurzacza pionowego, możesz wybrać model przewodowy lub bezprzewodowy.

Jaki jest najlepszy odkurzacz do grubego dywanu?

Do grubego dywanu lepiej nadaje się odkurzacz pionowy niż akumulatorowy.

Jaka jest różnica między odkurzaczem workowym a bezworkowym?

Odkurzacz workowy zatrzymuje kurz i brud w worku wewnątrz odkurzacza. Gdy worek jest pełny, trzeba go opróżnić i wyczyścić. Odkurzacz bezworkowy zatrzymuje zanieczyszczenia w pojemniku na kurz, który trzeba regularnie czyścić.

Jaka jest różnica między odkurzaczem cyklonowym a odkurzaczem workowym?

Odkurzacz cyklonowy ma cyklon, który oddziela cząsteczki brudu i kurzu od powietrza, a następnie wydala je z powrotem do pomieszczenia. Odkurzacz workowy zatrzymuje kurz i zanieczyszczenia w worku wewnątrz odkurzacza.

Jaka jest różnica między odkurzaczem kanistrowym a odkurzaczem stojącym?

Odkurzacz pionowy jest idealny do sprzątania dużych powierzchni z grubymi dywanami. Odkurzacz kanister najlepiej nadaje się do czyszczenia podłóg z twardego drewna i małych powierzchni, takich jak kuchnia z grubymi dywanami.

Jaka jest różnica między odkurzaczem ręcznym a odkurzaczem na kiju?

Odkurzacz ręczny jest idealny do czyszczenia powierzchni, do których nie można użyć odkurzacza na kiju, takich jak sofa, tapicerka, schody itp. Odkurzacz na kiju jest idealny do czyszczenia podłóg, dywanów, a nawet sprzątania rozlanych płynów.

Jaki jest najlepszy odkurzacz do sierści zwierząt?

Odkurzacz cyklonowy jest idealny do czyszczenia włosów zwierząt domowych, a odkurzacz ze szczotkami do odkurzania jest najlepszy do czyszczenia włosów zwierząt domowych z dywanów i chodników.

Jaki jest najlepszy odkurzacz dla alergików?

Ponieważ alergicy są bardziej podatni na kurz, odkurzacz z workiem jest dla nich lepszym wyborem niż odkurzacz bezworkowy. Ponadto, odkurzacz o dużej mocy jest idealny dla alergików.

Skąd wiadomo, kiedy należy wymienić worek w odkurzaczu?

Worek w odkurzaczu workowym trzeba czyścić regularnie. Gdy worek jest pełny, należy go wymienić. Można też trzymać stoper podczas sprzątania odkurzaczem i wymieniać worek, gdy timer się wyłączy.

Jaka jest różnica między odkurzaczem kanistrowym a ręcznym?

Odkurzacz kanistrowy ma długi wąż, a silnik jest zamontowany na kanistrze. Odkurzacz ręczny ma krótki wąż, a silnik jest zamontowany w uchwycie odkurzacza.

Jaka jest różnica między odkurzaczem stojącym a ręcznym?

Odkurzacz pionowy ma długi wąż, a silnik jest umieszczony na podłodze. Odkurzacz ręczny ma krótki wąż, a silnik jest zamontowany w uchwycie odkurzacza.

Jaka jest różnica między odkurzaczem przewodowym a bezprzewodowym?

Odkurzacz przewodowy ma przewód zasilający. Odkurzacz bezprzewodowy nie ma przewodu zasilającego.

Jaka jest różnica między odkurzaczem centralnym a odkurzaczem kanistrowym?

Odkurzacz centralny jest podłączony do dużej centralnej rury w domu, a siła ssąca jest rozprowadzana do różnych części domu przez mniejsze rury. Odkurzacz kanister ma długi wąż, a siła ssania jest rozprowadzana do różnych części domu przez mniejsze rury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here